Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Eurodieta, skuteczne odchudzanie
Znajdujesz się tutaj:   Eurodieta, skuteczne odchudzanie » 4 etapy odchudzania » Częste pytania

Częste pytania


Czym ta metoda różni się od innych metod?
Większość innych metod polega na zmniejszeniu spożywanych liczby kalorii, co zmusza organizm do pozyskiwaniu energii z własnych tkanek, w tym z tkanki mięśniowej.  Chudniesz, ale tracisz wodę i własne mięśnie. Dzięki spożywaniu wysokiej jakości białek i ograniczeniu spożycia cukrów i tłuszczów, Metoda Eurodiety umożliwia chudnięcie kosztem tkanki tłuszczowej a nie mięśniowej.

Czy diety wysokobiałkowe są niebezpieczne dla zdrowia?
Nie, absolutnie nie, pod warunkiem, że jesteś pod kontrolą lekarza, który został przeszkolony w tej metodzie i sprawdzi czy nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Ponadto, wysoki białkowy indeks chemiczny naszych produktów gwarantuje dostarczenie wszystkich niezbędnych aminokwasów.  Nasze produkty są również bogate w witaminy i minerały.
 Należy zauważyć, że termin "dieta wysokobiałkowa" jest mylące. Eurodieta nie jest "dietą wysokobiałkową", ale "odpowiednią dietą białkową" ilość białka dostarczona przez produkty Eurodiety jest tak obliczona, aby zaspokajała Twoje indywidualne potrzeby.

Jakich rezultatów mogę oczekiwać?
Metoda ma wysoką skuteczność a rezultaty głównie zależą od Etapów dobranych przez Twojego lekarza i od czasu ich trwania.

Dlaczego Eurodieta a nie inny wysokobiałkowy produkt?
Istnieją 3 główne powody wyboru Eurodiety:
1.    Metoda Eurodiety i produkty są tylko dostępne pod medycznym nadzorem. Jest to kluczowy czynnik do długoterminowego sukcesu naszego programu.
2.    Produkty Eurodiety gwarantują spożywanie wysokobiałkowych niskowęglowodanowych produktów. Są one wzbogacone w witaminy, minerały i pierwiastki, wielonienasycone kwasy tłuszczowe... Czytaj uważnie etykiety na celu sprawdzenia, czy inne produkty naprawdę W PEŁNI zaspakajają twoje potrzeby.
3.    Jakość i asortyment produktów Eurodiety jest szeroki i nie do pobicia: oferujemy ponad 60 produktów, różny skład, gotowe do użycia produkty.

Jaka jest różnica pomiędzy wysokobiałkowymi produktami Eurodiety a substytutami posiłku?
Substytuty posiłków dostarczają energię równoważną jednemu posiłkowi, czyli około 400/450 kcal, głównie w postaci dużej ilości węglowodanów (40-50%).
Produkty Eurodiety dostarczają około 115 kcal, które w 60% są wysokiej jakości białkiem.  Dlatego jest bardzo ważne, aby nie zastępować produktów Eurodiety substytutami posiłków, szczególnie w Etapie 1 i 2.

Czy należy unikać niektórych pokarmów, kierując się programem Eurodiety?
Należy skrupulatnie stosować się do zaleceń lekarza, jak i do instrukcji zawartych broszurach dołączonych do każdego etapu programu.
Podczas Etapu 1 i 2, należy bezwzględnie unikać wszelkich środków spożywczych zawierających węglowodany i ograniczyć się do 1 batonika dziennie w celu uniknięcia zaburzenia procesu ketozy.  Nie należy jednak ograniczać liczby produktów Eurodiety, które zostały zalecone w Twoim programie.

Co mogę zrobić, jeśli czuję się bardzo głodny?Normalnie, podczas Etapu 1 i 2, dzięki spożywaniu wysokobiałkowych produktów i efektu ketozy nie powinieneś czuć głodu.  Upewnij się, że nie jesz pokarmów zawierających węglowodany, to zaburzyłoby ketozę. Jeżeli czujesz się głodny zjedz dodatkowy produkt, najlepiej saszetkę lub napój.

Czy naprawdę musze kontynuować swój program, jeżeli osiągnąłem swój cel w Etapie 2?
Tak, ponieważ utrata masy ciała musi być utrzymana długoterminowo.  Etap 3 umożliwi stopniowe wprowadzanie węglowodanów i postęp w kierunku zrównoważonej diety w Etapie 4.  Etap ten jest niezbędny, jeżeli go pominiesz to jest ryzyko szybkiego powrotu do starej wagi.  Należy również rozpocząć lub kontynuować i zwiększyć swój program ćwiczeń.

Kieruję się programem wskazanym przez mojego lekarza/farmaceutę, ale nie tracę wagi. Co powinienem zrobić?
Jeżeli skrupulatnie przestrzegasz zaleceń lekarza/farmaceuty, program powinien działać i należy się spodziewać utraty wagi, szczególnie, jeżeli jesteś na Etapie 1 lub 2.  Należy jednak pamiętać, że utrata wagi nie następuje w sposób liniowy. Waż się raz w tygodniu, a nie codziennie.  Jeśli wciąż nie widzisz postępów po jednym tygodniu, skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.

Czuję się zmęczony i cierpię z powodu skurczów...  Co mogę zrobić?
Uważaj!  Może cierpisz na brak potasu.  Zastąp swoje beztłuszczowe mleko przez Laktolight, które zawiera potas.

Zostałem zaproszony na obiad.  Co mogę zrobić?
Idź...  ale ogranicz spożycie węglowodanów w jak największym stopniu, aby uniknąć zaburzeń w ketozie (nie jedz ciastek, napoi gazowanych, skrobi lub chleba).
Jedz chude białka (mięso, ryby, jaja) i warzywa, wybrane z listy 1 lub 2.  Unikaj alkoholu i wina.eurodieta
Suplementy diety - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Bezpieczna antybiotykoterapia
eurodieta
Cała prawda o odchudzaniu - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Eurodieta - zdrowy styl życia i odżywiania
eurodieta
Sposób odzywiania dla zdrowia
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 2
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 1
eurodieta
Dania Orientalne
eurodieta
Angelika Lipa i Angelika Brzyska
eurodieta
Odchudzanie - przepisy dietetyczne
eurodieta
Eurodiet team - Rage-Race 2010
© Eurodieta, skuteczne odchudzanie - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline. Licznik odwiedzin: 87456