Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Eurodieta, skuteczne odchudzanie
Znajdujesz się tutaj:   Eurodieta, skuteczne odchudzanie » Strona Główna » Ziołowe kuracje odchudzające

Ziołowe kuracje odchudzające

 
     Zioła mają wielką moc. Nasze prababcie doskonale wiedziały, jak wykorzystać ich właściwości, aby włosy stały się lśniące, a skóra nabrała zdrowego kolorytu. Powszechnie znane jest także lecznicze, odchudzające oraz oksydacyjne działanie niektórych ziół.
     Zastosowanie ziół w kuracji odchudzającej może sprawić, że marzenie o szczupłej sylwetce wreszcie się spełni. Jednak należy pamiętać, że zioła na otyłość, choć lepiej przyswajalne i zdrowsze niż chemiczne substancje zawarte w niektórych lekach, nie powinny być stosowane w nadmiarze. Przed wyborem konkretnych ziół, mających za zadanie wesprzeć zmagania z nadwagą trzeba sprawdzić, jakie dawki są zalecane. Dary natury stosowane bez umiaru mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia osoby odchudzającej się.
     Podstawowe zioła na otyłość to pokrzywa zwyczajna, kruszyna, koper włoski, mniszek pospolity oraz bratek. Wymieniona jako pierwsza - pokrzywa zwyczajna, pomaga zwalczyć zaparcia, które często towarzyszą osobom będącym na diecie. Natomiast kruszyna korzystnie wpływa na pracę jelita grubego i przyspiesza przemianę materii. Podobne właściwości ma koper włoski, który dodatkowo zwalcza wzdęcia, zaś mniszek pospolity oraz bratek oczyszczają organizm z toksyn. Do kuracji odchudzającej można także włączyć napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, nazywany Yerba Mate, który przyspiesza metabolizm i dodaje energii. W diecie powinna pojawić się bazylia, ponieważ reguluje poziom cholesterolu i ułatwia procesy trawienne. Natomiast napar z łopianu skutecznie pomoże pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii. Aby kuracja odchudzająca przyniosła efekty, warto wzbogacić plan diety również w skrzyp polny, który przyspieszy spalanie tłuszczu. Nie wolno zapominać o majeranku, który zapobiega wzdęciom, a ponadto może zastąpić w potrawach sól.
    Dawniej stosowanie ziół wiązało się z koniecznością wykonywania samodzielnie naparów i mieszanek ziołowych. Współcześnie na rynku preparatów odchudzających, można znaleźć gotowe produkty ziołowe w postaci herbatek i tabletek, które aktywnie uczestniczą w procesie utraty wagi. Produkty opracowane na bazie ziół dla wielu osób są najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie upragnionej wagi.


Zdjęcia

 

 

 
eurodieta
Suplementy diety - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Bezpieczna antybiotykoterapia
eurodieta
Cała prawda o odchudzaniu - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Eurodieta - zdrowy styl życia i odżywiania
eurodieta
Sposób odzywiania dla zdrowia
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 2
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 1
eurodieta
Dania Orientalne
eurodieta
Angelika Lipa i Angelika Brzyska
eurodieta
Odchudzanie - przepisy dietetyczne
eurodieta
Eurodiet team - Rage-Race 2010
© Eurodieta, skuteczne odchudzanie - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline. Licznik odwiedzin: 27264