Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Eurodieta, skuteczne odchudzanie
Znajdujesz się tutaj:   Eurodieta, skuteczne odchudzanie » Strona Główna » Suplementy diety

Suplementy diety

 
Suplementy diety oferowane są najczęściej w postaci tabletek, płynów, proszków lub kapsułek, które uzupełniają naszą codzienną dietę w składniki odżywcze. Zwykle są to witaminy - magnez, wapń lub inne substancje, których nie zawiera na co dzień konsumowana przez nas żywność.

Generalnie, suplementy diety dzieli się na dwie grupy. Jedne mają za zadanie wspomóc odchudzanie, drugie wspomagają nasz organizm. Największą popularnością cieszą się oczywiście te pierwsze. Według badań organizacji zajmujących się zdrowiem w Polsce z różnego rodzaju suplementów diety korzysta ponad 20 procent społeczeństwa.

Suplementy wspomagające odchudzanie przyśpieszają przemianę materii i są głównie przeznaczone dla osób, które pomimo ćwiczeń i diety nie są w stanie zrzucić zbyt wysokiej wagi. Zadaniem tych składników jest przyśpieszenie metabolizmu tłuszczów. Innym działaniem tego typu suplementów diety jest zmniejszanie łaknienia, co przeznaczone jest dla osób, które cierpią na częste ataki głodu i nie mogą powstrzymać się przed ciągłym zaglądaniem do lodówki. Składniki te działają przez zwiększanie swojej objętości w żołądku, przez co przedłuża się uczucie sytości u osoby, która go zażyła. Inne substancje tego suplementu oddziaływują na na część mózgu, który informuje nas o sytości żołądka. W ten sposób nasz żołądek i mózg są pewne, że jesteśmy najedzeni, a nasze ciało odpoczywa od ciągłego jedzenia.

Drugą grupą suplementów diety są produkty prozdrowotne, czyli takie, które wzmacniają nasz organizm. Wśród nich najczęściej stosowane są skałdniki zawierające kwas foliowy, który odpowiada za wzmocnienie układu nerwowego. Równie często stosowane są tak zwane probiotyki, poprawiające pracę układu trawiennego. Przyjmowanie suplementów diety obniża również ryzyko występowania nowotworów. Do takich należą produkty zawierające witaminę D, selen i zieloną herbatę. Te z żurowainą pomagają natomiast naszemu układowi moczowemu.

Pamiętajmy, aby suplementy diety stosować z głową. Zanim zakupimy produkt dowiedzmy się czego potrzebuje nasz organizm. W ten sposób dobierzemy dla siebie odpowiedni składnik, a wtedy jego działanie przyniesie nam poprawę zdrowia i samopoczucia.


eurodieta
Suplementy diety - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Bezpieczna antybiotykoterapia
eurodieta
Cała prawda o odchudzaniu - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Eurodieta - zdrowy styl życia i odżywiania
eurodieta
Sposób odzywiania dla zdrowia
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 2
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 1
eurodieta
Dania Orientalne
eurodieta
Angelika Lipa i Angelika Brzyska
eurodieta
Odchudzanie - przepisy dietetyczne
eurodieta
Eurodiet team - Rage-Race 2010
© Eurodieta, skuteczne odchudzanie - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline. Licznik odwiedzin: 28239