Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Eurodieta, skuteczne odchudzanie
Znajdujesz się tutaj:   Eurodieta, skuteczne odchudzanie » Strona Główna » Niezdrowe słodziki? To mit

Niezdrowe słodziki? To mit

 
Wiele osób, aby obniżyć liczbę dostarczanych organizmowi kalorii, zamienia cukier na różnego rodzaju słodziki. Jedną z najpopularniejszych substancji jest aspartam (aspartam). Dlaczego niektórzy się go boją?

Co to jest aspartam? To związek chemiczny złożony z dwóch peptydów: fenyloalaniny i kwasu asparginowego. Są one całkowicie neutralne dla naszego zdrowia. Jedynie w przypadku fenyloalaniny jest wyjątek — nie mogą jej spożywać osoby chore na fenyloketonurię. Ich organizm nie wytwarza bowiem enzymu, który by fenyloalaninę rozkładał.


Słodszy, choć bez kalorii


Słodzik aspartam jest niemal 200 razy słodszy od kryształków cukru, dzięki czemu można go używać znacznie mniej i jedno opakowanie wystarczy naprawdę na długo. Jednak nie o cenę tu chodzi, ale przede wszystkim o zdrowie. Aspartam ma zero kalorii, dzięki czemu znacząco obniża wartość kaloryczną różnego rodzaju produktów i dań. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które są na diecie, a jednocześnie nie potrafią zrezygnować z niektórych jedzeniowych przyjemności. Zawierające aspartam produkty są najczęściej oznaczone jako light lub zawierające zero cukru. Są to, między innymi, niegazowane i gazowane napoje bezalkoholowe, niektóre słodycze, jogurty, gumy do żucia i miętowe pastylki do ssania, a także sporo paczkowanych wędlin i ryb.


Czy są skutki uboczne aspartamu?


Można śmiało powiedzieć, że nie ma. Na pytanie, czy aspartam jest szkodliwy, próbowało odpowiedzieć wielu naukowców, przeprowadzając w tym kierunku wiele badań. Choć było ich kilkaset, żadne nie stwierdziło, by słodzik aspartam w jakikolwiek sposób negatywnie wpływał na nasz organizm. Szkodliwość aspartamu jest więc jednym z wielu mitów, które nie mają żadnego odzwierciedlenia w poważnej nauce. Każdy słodzik, stosowany z umiarem jest bezpieczny. Dużo bardziej niż cukier, którego ograniczenie polecają lekarze różnych specjalności. Zamieniając cukier na słodzik inwestujemy więc w swoje zdrowie, dobre samopoczucie i spadek wagi. Choćby dla tych zalet — po prostu warto.eurodieta
Suplementy diety - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Bezpieczna antybiotykoterapia
eurodieta
Cała prawda o odchudzaniu - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Eurodieta - zdrowy styl życia i odżywiania
eurodieta
Sposób odzywiania dla zdrowia
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 2
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 1
eurodieta
Dania Orientalne
eurodieta
Angelika Lipa i Angelika Brzyska
eurodieta
Odchudzanie - przepisy dietetyczne
eurodieta
Eurodiet team - Rage-Race 2010
© Eurodieta, skuteczne odchudzanie - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline. Licznik odwiedzin: 27371