Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Eurodieta, skuteczne odchudzanie
Znajdujesz się tutaj:   Eurodieta, skuteczne odchudzanie » Strona Główna » Grejpfrut dobry na odchudzanie

Grejpfrut dobry na odchudzanie


 

Grejpfrut pomaga zredukować zapasy tkanki tłuszczowej poprzez wykorzystanie tłuszczów do wyzwolenia energii. Owoce grejpfruta zawierają 7% cukrów, 1% kwasu cytrynowego, witaminy z grupy B oraz witaminę C. W miąższu występują karoteny (głównie - lykopen) warunkujący jego zabarwienie. Występuje także gorzki związek - naryngina. Związek ten jest odpowiedzialny za lekko gorzkawy smak owocu, ale także za jego działanie wspomagające przemianę materii. Badania wykazały, że spożywanie połowy tego owocu do każdego posiłku spowodowało obniżenie masy ciała o 7 kg w ciągu 12 tygodni, osoby, które nie umieściły w swojej diecie grejpfruta schudły tylko 1 kg w tym samym czasie.

 

    Na uwagę zasługuje również fakt, że u osób spożywających ten owoc nastąpiło  zwiększenie poziomu produkowanej insuliny a co za tym idzie zmniejszył się poziom glukozy we krwi. Tego rodzaju dieta jest wskazana w profilaktyce przeciwcukrzycowej. Badania dowiodły, że sam owoc znacznie bardziej przyczynia się do spalania tłuszczu, niż sok z niego.Grejpfruty to przede wszystkim prawdziwe kipiące witaminami bomby. Są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Przyspieszają przemianę materii, regulują trawienie, przeciwdziałają sklerozie i żylakom oraz delikatnie pobudzają apetyt. Jak wszystkie cytrusy i grejpfruty są bogate w witaminy i sole mineralne. Zaletą umieszczania w diecie grejpfrutów są nie tylko pozytywny wpływ jego komponentów na obniżanie poziomu cholesterolu, obniżanie ciśnienia krwi, ale również wpływ na utratę masy ciała. Typowa dieta jednoskładnikowa (np.: grejpfrutowa) oparta w głównej mierze o jeden produkt nie jest zalecana, gdyż nie dostarcza odpowiedniej ilości materiałów budulcowych, chociażby białka zwierzęcego. W związku z tym należy pamiętać, ze przy wyborze diety najważniejsze jest, aby była urozmaicona, czyli zawierała różne produkty spożywcze. Zjadaj jednego, lub, chociaż połowę grejpfruta na śniadanie. Unikaj spożywania owocu lub jego soku w czasie przyjmowania leków.eurodieta
Suplementy diety - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Bezpieczna antybiotykoterapia
eurodieta
Cała prawda o odchudzaniu - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Eurodieta - zdrowy styl życia i odżywiania
eurodieta
Sposób odzywiania dla zdrowia
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 2
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 1
eurodieta
Dania Orientalne
eurodieta
Angelika Lipa i Angelika Brzyska
eurodieta
Odchudzanie - przepisy dietetyczne
eurodieta
Eurodiet team - Rage-Race 2010
© Eurodieta, skuteczne odchudzanie - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline. Licznik odwiedzin: 6222