Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Eurodieta
Znajdujesz się tutaj:   Eurodieta » Strona Główna » Detoks - pozbądź się toksyn i zadbaj o właściwy poziom cholesterolu we krwi

Detoks - pozbądź się toksyn i zadbaj o właściwy poziom cholesterolu we krwi

 

O cholesterolu mówi się najczęściej w kontekście chorób układu krążenia. Toksyny dostają się do naszego organizmu nie tylko przez żywność, ale również np. stosowane kosmetyki. Jak skutecznie walczyć z nadmiarem cholesterolu i toksyn? Rozwiązaniem może być detoks, dzięki któremu poczujesz się też znacznie lżejsza.

Największy wpływ na zdrowie ma nasz styl życia. Codzienna dieta i aktywność fizyczna to podwaliny naszego samopoczucia. Niestety, pośpiech i stres mogą sprawić, że nie tylko będziemy się źle czuły, lecz także nie najlepiej wyglądały. By uchronić się przed chorobami krążenia, zatruciami czy alergiami, warto przyjrzeć się spożywanym posiłkom, przeanalizować dotychczasowe dawki ruchu i… wprowadzić zmiany! Oczyszczanie organizmu to inwestycja w długie życie i dobre samopoczucie. Przy okazji możesz zrzucić zbędne kilogramy i poczuć się pewniej.


Od czego zacząć?
Czy miałaś kiedyś problem z wypadającymi włosami? Byłaś przemęczona, zniechęcona? A może cyklicznie cierpiałaś z powodu zatruć? Przyczyną tego mogły być zgromadzone w twoim organizmie toksyny. Zanieczyszczenia mające wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie można znaleźć wszędzie – występują w produktach spożywczych, kosmetykach i powietrzu. Detox organizmu polega na pozbyciu się toksyn, które zdążyły się w nim skumulować i podjęciu kroków pozwalających ograniczyć ilość przyjmowanych.


Podstawową kwestią, by detoks był skuteczny, jest przeanalizowanie diety. Czasem nie trzeba wprowadzać wielkich zmian, wystarczy np. zamienić tłuste mleko na chude, słodycze zastąpić świeżymi, słodkimi owocami, a tłuste przekąski pysznymi warzywami. W ten sposób możesz jednocześnie wyeliminować produkty odpowiedzialne za podwyższenie poziomu frakcji złego cholesterolu LDL. Jeżeli jest go w organizmie za dużo, to może on doprowadzić do szeregu chorób związanych z układem krążenia np. miażdżycy.


Wprowadź aktywność fizyczną
Detoks organizmu nie polega jedynie na modyfikacji diety, lecz także na wprowadzeniu odrobiny ruchu. Nie masz czasu na siłownię? Nie szkodzi, by poczuć się lepiej nie musisz przeorganizowywać całego swojego dnia, wystarczy, że znajdziesz czas np. dwa razy w tygodniu na 30 minutowy spacer. Taka aktywność powinna zapewnić tobie nie tylko dobre samopoczucie, lecz także pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami.


Wprowadzenie do codziennego rozkładu dnia sportu, powinno zapewnić ci sprawność fizyczną. Jest to szczególnie ważne, bo nie od dziś wiadomo, że to właśnie sprawność pozwala nam się cieszyć życiem nawet do późnej starości.


Sięgaj po sprawdzone suplementy
Jeżeli chcesz, by detoksykacja organizmu przyniosła jeszcze lepszy rezultat i jednocześnie chcesz lepiej kontrolować poziom cholesterolu we krwi, to powinnaś sięgnąć po sprawdzony suplement diety. Takim jest Detox + Cholester (więcej na stronie: http://www.cholester.pl/detox/), będący połączeniem naturalnych składników, o udowodnionym dobroczynnym wpływie na organizm. W składzie preparatu znajdują się sterole roślinne, ryż czerwony, chlorella i pokrzywa zwyczajna.


Sterole roślinne i ryż czerwony są nieocenione w walce z nadmiarem cholesterolu. Pierwszy z wymienionych składników hamuje wchłanianie się złej frakcji cholesterolu do krwi, a drugi od dawna uznawany jest za źródło długowieczności Japończyków. Detox organizmu gwarantują chlorella i pokrzywa zwyczajna. Ta pierwsza to słodkowodna alga, pomagająca w walce z wolnymi rodnikami i uniemożliwiająca substancjom toksycznym dostanie się do układu pokarmowego. Pokrzywa zwyczajna to z kolei roślina znana i wykorzystywana od wieków. Jej działanie koncentruje się na wspomaganiu wydalania z organizmu szkodliwych substancji.


Połączenie dobrej diety z aktywnością fizyczną i skutecznym suplementem diety, umożliwia przeprowadzenie kompleksowej kuracji i pozwala walczyć o dobre samopoczucie oraz zdrowie.

 eurodieta
Suplementy diety - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Bezpieczna antybiotykoterapia
eurodieta
Cała prawda o odchudzaniu - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Eurodieta - zdrowy styl życia i odżywiania
eurodieta
Sposób odzywiania dla zdrowia
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 2
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 1
eurodieta
Dania Orientalne
eurodieta
Angelika Lipa i Angelika Brzyska
eurodieta
Odchudzanie - przepisy dietetyczne
eurodieta
Eurodiet team - Rage-Race 2010
© Eurodieta - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline. Licznik odwiedzin: 12713