Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Eurodieta, skuteczne odchudzanie
Znajdujesz się tutaj:   Eurodieta, skuteczne odchudzanie » Strona Główna » Cztery najdziwniejsze choroby świata

Cztery najdziwniejsze choroby świata

 

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie ludzie mogą mieć przypadłości. Poniżej przedstawiam najdziwniejsze choroby świata.
1.    Hipertrichoza
Może występować u mężczyzn jak i u kobiet, polega on na nadmiernym owłosieniu jakiejś części ciała. Choć częste są też przypadki, kiedy gęste owłosienie pokrywa całe ciało. Choroba często nazywana jest też syndromem wilkołaka. Pojawienie się takiego stanu nie ma nic wspólnego ze zmianami hormonalnymi. Przyczyna leży z reguły w mutacji genetycznej.
1.    Porfirie
Potocznie - choroba wampirza. Wszystko przez podobieństwo łączące objawy występujących przy porfiriach z wampirem. W rzeczywistości są to zespoły schorzeń pojawiające się w momencie, gdy w organizmie zaburzone zostaje działanie enzymów prowadzące do gromadzenia się porfiryn w różnych częściach organizmu.
U chorych zaobserwowano objawy takie jak wrażliwość na światło i bezsenność. Zdarza się też występowanie zniekształceń twarzy. Kiedy chory zostaje narażony na działanie promieni słonecznych, na jego ciele zaczynają pojawiać się pęcherze.
1.    Słoniowacizna
Choroba ta wywoływana jest przez nicienia, np. Wuchereria bancrofti. Pasożyt ten może być roznoszony przez komary, a pierwsze objawy choroby pojawić się mogą nawet po kilku latach. Pasożyt rozmnaża się i rozprzestrzenia w układzie krwionośnym oraz węzłach chłonnych prowadząc do ich niedrożności.
Głównym objawem choroby jest opuchlizna, która może się pojawiać na różnych częściach ciała, przede wszystkim rękach, nogach i genitaliach.
W Polsce występuje kilka przypadków słoniowacizny. Patrzymy na ranking lekarzy i nic z tego.. Wiele z nich nie jest w stanie pomóc.
1.    Zespół Cotarda
Jest to stan, który może być objawem ciężkiego stanu depresyjnego. Osoby, u których zdiagnozowano Zespół Cotarda są przekonani o tym, że nie żyją i w związku z tym utrzymują, że nie mogą umrzeć po raz kolejny. U pacjentów z tym stanem często odnotowuje się obniżoną wrażliwość na ból, a także przekonanie o rozpadzie narządów i ciała.eurodieta
Suplementy diety - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Bezpieczna antybiotykoterapia
eurodieta
Cała prawda o odchudzaniu - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Eurodieta - zdrowy styl życia i odżywiania
eurodieta
Sposób odzywiania dla zdrowia
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 2
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 1
eurodieta
Dania Orientalne
eurodieta
Angelika Lipa i Angelika Brzyska
eurodieta
Odchudzanie - przepisy dietetyczne
eurodieta
Eurodiet team - Rage-Race 2010
© Eurodieta, skuteczne odchudzanie - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline. Licznik odwiedzin: 27320