Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Eurodieta, skuteczne odchudzanie
Znajdujesz się tutaj:   Eurodieta, skuteczne odchudzanie » Strona Główna » Bądź aktywny - trzymaj formę z Eurodietą

Bądź aktywny - trzymaj formę z Eurodietą


 

    Poziom aktywności fizycznej osób dorosłych w Polsce jest jednym z najniższych w Europie. Stwierdzono, że zaledwie około 30% dzieci i młodzieży oraz 10% dorosłych uprawia różne formy ruchu a wiadomo, że aktywność fizyczna ma duże znaczenie w prewencji nadwagi i otyłości oraz chorób niezakaźnych. Jak dowodzą badania bycie aktywnym fizycznie może zredukować ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia nawet do 50%.

 

    W Polsce od wielu lat wprowadzany jest projekt Eurodiety, który skupia specjalistów (lekarze, farmaceuci) posiadających fachową wiedzę oraz doświadczenie z zakresu leczenia nadwagi i otyłości. Projekt ten ma na celu tworzenie sieci profesjonalnych ośrodków prewencji nadwagi i otyłości oraz promocji zdrowia.
    Bliska współpraca farmaceuty z lekarzem, opierająca się na wzajemnym poszanowaniu specjalistycznej wiedzy i kompetencji zawodowych jest niezwykle ważna. Opieka farmaceutyczno-medyczna w zakresie prewencji otyłości wymaga nawiązania dobrych kontaktów z pacjentem. Stworzenie grupy specjalistów - Eurodiety ma na celu usystematyzowanie najnowszych wytycznych dotyczących praktycznego podejścia do chorych z zespołem metabolicznym i odpowiedzenie na wszelkie wątpliwości oraz trudności codziennego postępowania z chorym otyłym. Zespół ekspertów – Eurodiety, to osoby, które mają doskonałe przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne (pracownicy Uniwersytetów Medycznych itp.,).
    W ramach projektu na terenie całej Polski organizowane są Akademie Zdrowia Eurodiety, na których poruszane są między innymi problemy odżywiania dzieci i młodzieży. Należy pamiętać, że odżywianie dzieci w wieku przedszkolnym ma znaczący wpływ na ich dalszy zdrowy rozwój. W wieku przedszkolnym kształtują się pierwsze nawyki żywieniowe, preferencje smakowe. W tym okresie następuje także gwałtowny wzrost liczby komórek tłuszczowych, co zwiększa ryzyko wystąpienia otyłości. Akademia Zdrowia Eurodiety jest nową koncepcją prewencji zagrożeń płynących z niewłaściwego odżywiania i braku aktywności fizycznej wśród przedszkolaków. Wskazuje sposób w jaki rodzice powinni eliminować błędy żywieniowe u swoich dzieci aby przeciwdziałać powikłaniom zdrowotnym w przyszłości. Od najmłodszych lat warto przyzwyczajać dzieci do zdrowych nawyków żywieniowych. To, czego twoje dziecko nauczy się w dzieciństwie, wykorzysta w przyszłości. Czy Twoje dziecko nie chce jeść, nie lubi warzyw? Jedzenie może być zabawą! Zabawa dla dziecka jest sposobem poznawania świata, dlatego ucząc się nowych nawyków łatwiej i na dłużej je zapamięta. Na potrzeby programu stworzone zostały warzywne kolorowanki dla dzieci, które można wykorzystać do wspólnych zabaw z dzieckiem - w wolnym czasie maluj z dzieckiem warzywa, pokazuj jakie mają kolory, jak smakują i dlaczego warto je jeść (kolorowanki można pobrać z portalu www.eurodieta.pl).

   W ramach projektu organizowana jest również akcja – „Trzymaj formę z Eurodietą”. Celem programu jest popularyzowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, prewencja otyłości i nadwagi oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa o roli aktywności fizycznej i żywienia dla zachowania zdrowia. Ambasadorami Programu są między innym: Finalistki The Look of The Year Województwa Lubelskiego oraz Maciej Strzemski - taternik, alpinista.eurodieta
Suplementy diety - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Bezpieczna antybiotykoterapia
eurodieta
Cała prawda o odchudzaniu - dr n. farm. Marcin Mandryk
eurodieta
Eurodieta - zdrowy styl życia i odżywiania
eurodieta
Sposób odzywiania dla zdrowia
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 2
eurodieta
Eurodieta Najmłodszym 1
eurodieta
Dania Orientalne
eurodieta
Angelika Lipa i Angelika Brzyska
eurodieta
Odchudzanie - przepisy dietetyczne
eurodieta
Eurodiet team - Rage-Race 2010
© Eurodieta, skuteczne odchudzanie - 2013. Projekt i wykonanie - Freeline. Licznik odwiedzin: 19377